Zalaegerszegre kirándultak az 1.a osztályosok

Nagy izgalommal várták az 1.a osztályosok a tanulmányi kirándulás napját. Ez volt az első közös buszos utazásuk, ami már önmagában is nem mindennapi élményt jelentett.
Elsőként a Gébárti-tó partján álló Y alakú Népi Kézműves Alkotóházban várták őket foglalkozásokkal.
Míg a csoport egyik fele agyagot formázott, addig a többiek a nemezelés technikáját próbálgatták. Boldogan vitték haza a díszített tálkákat, nemezlabdákat.
Ezután a „műhelyotthon” állandó kiállításait is megnézték Andi néni történeteit hallgatva. Közben kipróbálhatták a fából faragott népi gyerekjátékokat, megnézték a népművészeti ruhába öltöztetett korabeli babákat, a pásztorfaragásokat, szebbnél szebb kerámia tárgyakat. Emlékezetes marad, amikor bekuckózták magukat a honfoglalás kori főúri nemez jurtába.
Majd a TV-toronyhoz buszoztak. Izgalmas volt liftezni és az 53m magasan lévő körpanorámás kávézó ablakain kinézve Zalaegerszeg látványában gyönyörködni. Mivel jó idő volt látni lehetett a Ság és Somló hegyek, valamint az Alpok vonulatait is. Persze Körmend irányába is integettek egyet.
Örömteli volt számukra az új Alsóerdei Szabadidőközpont játszóhelyeinek felfedezése is.
A KRESZ-parkban vidáman gokartoztak, de szívesen kipróbálták a játszótér színes, izgalmas eszközeit is.
Jól érezték magukat a gyerekek ezen a napon, szívesen ellátogatnának a szüleikkel is ebbe a szemet gyönyörködtető, látványos gyerekbirodalomba és a szomszédos megyeszékhelyre.