Szülőknek szóló tájékoztató a járványt megelőző intézkedésekről (módosítva 09.17.)

Tisztelt Szülők!

A most kezdődő tanév újdonsága egy olyan közegészségügyi intézkedési terv, amely az iskolák biztonságos látogatását teszi lehetővé a jelenlegi járványügyi helyzetben. Ez a terv tartalmazza a tisztasági követelményeket, a távolságtartás, a személyes érintkezés legfontosabb szabályait. Mindez az Önök családja érdekét is szolgálja, bár tapasztaljuk mindannyian, hogy ez plusz odafigyelést, felelős gondolkodást feltételez. Ezek betartatása kellő tapintatot igényel, hisz nem veszíthetjük szem elől: a gyerekeknek szükségük van most is-az egészségügyi óvintézkedések közt- a játékra, a szabad mozgásra, a közösségi életre, s nem élhetnek félelemben.
Mit kérünk Önöktől?

1.    Iskolánkat egészséges, tüneteket nem mutató tanulók látogathatják. Betegség esetén orvoshoz kell vinni a gyermeküket. A gyermek nem jöhet iskolába! Az a gyermek, tanuló, aki bármilyen betegség miatt otthon maradt, a háziorvos, a kezelőorvos igazolásával, vagy kórházi zárójelentéssel jöhet újra iskolába. Tehát a tanulók csak orvosi igazolással térhetnek vissza az intézménybe.
2.    Ha a gyermeküknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van, vagy vele egy háztartásban élők közül hatósági karanténban van valaki, értesítsék azonnal az osztályfőnököt vagy az intézményvezetőt.
3.    Gyermekénél legyen az iskolában maszk. Felső tagozatosok viseljék az iskolába érkezéskor, a folyosókon, mosdókban és egyéb közösségi helyiségekben. A tanítási órákon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező
4.    A szabadtéri foglalkozások száma megnő, ezért a gyerekek ruházatánál vegyék figyelembe az időjárási viszonyokat.
5.    A higiéniai szabályok miatt fontos az iskolába érkezéskor, de később is többször a szappanos kézmosás vagy kézfertőtlenítés. A Szülői Munkaközösség felajánlásából fertőtlenítőszer adagolókat helyeztünk el az épület több pontján. Kérjük együttműködésüket abban, hogy felhívjuk a gyermekek figyelmét a helyes használatukra.
6.    Az Önök személyes megjelenését is korlátoznunk kell. Így csak az iskola bejáratáig kísérjék gyermeküket, a szükséges kapcsolattartás az intézményvezetővel, a tanárokkal, az iskola dolgozóival KRÉTA üzenetekben, emailben vagy telefonon történjék. Amennyiben feltétlenül szükséges a személyes ügyintézés, akkor kérjük Önöket a maszk viselésére.

Ahhoz, hogy ez jól működjön, folyamatosan figyelemre, a gyerekeket segítő felnőtt-magatartásra van szükség.

Kérjük Önöket, hogy hiteles forrásokból tájékozódjanak, e mellett  kövessék iskolánk honlapját és a KRÉTA üzenetküldő rendszerben megosztott információkat.

Mindannyiunknak nyugodt, biztonságos és eredményes tanévet kívánunk! Előre köszönjük az együttműködésüket!

Fazekasné Mittli Piroska intézményvezető
és iskolánk tantestülete
Körmend, 2020. augusztus 25.
Módosítva: 2020.09.17.