Emlékezés a nemzet 1848/49-es hőseire

A szellemek világa kialudt…”- idézték ötödik évfolyamos diákjaink Vörösmarty híres gondolatát a korról, amelyre emlékeztünk ma. A városi műsort idén iskolánk adta az aradi vértanúk gyásznapján. 25 kisdiák szavalta lelkesülten Petőfi sorait a Magyar vagyok című versből ugyanúgy, mint Ady Endre Október 6-ájából. A hallgatóság megtudhatta, hogy  a 48-as harcok  katonai vezetői közt volt: Dessewffy Arisztid, aki az esküvőjéről lovagolt a harcmezőre, s soha nem tért onnan vissza. De volt köztük osztrák arisztokrata, német polgár, szerb és örmény származású is. Lelkükben magyarrá lettek, mert az igazság oldalára álltak egy váratlan történelmi pillanatban, amikor nem lehetett már az erőszakos hatalmat támogatniuk. Havasi Balázs Szülőföldemen, a Csík zenekar Úgy élni, mint a fák és a most népszerű Hazám, hazám című dal adta a zenei világát a műsornak. Az utóbbira nem csak koreográfiát mutattak be, de el is énekelték a gyerekek. Mindannyiunknak -felkészítő tanároknak és a szülőknek is- nagy öröm volt látni az iskolarádiós szereplés után Körmend városa előtt előadott szép és emlékezetes műsort.

A műsort készítette és előadta:
Az 5.a osztályból:  Farkas Balázs, Farkas Máté, Gecse Áron, Horváth Barnabás, Joó Csenger, Kánya Flóra, Koltay Fanni, Koós Judit, Marton Balázs, Nagy Gábor, Nagy Zsófia, Péter Luca, Virág László, Walter Elizabet.
Az 5.b osztályból: Cseresznyés Dániel, Farkas Emma, Farkas Zoltán, Gáspár Zsófia, Gellisz Noel, Hegedüs Áron, Murai Balázs, Németh Zsolt, Simon Alex, Tuboly Panna (felkészülésben részt vett: Dékány Boján).
Felkészítő tanáraik: Eredics Éva, Kaj Róbert, Némethné Orbán  Szilvia

Gratulálunk a szereplőknek, és köszönjük  a felkészítő nevelők munkáját!

A fényképeket köszönjük Jámbori Tamásnak.