Mi vagyunk a família, legjobb szín a vanília….

Iskolánk 4. és 8. évfolyamos tanulói augusztus elején töltöttek el egy felejthetetlen hetet a zánkai Erzsébet táborban.
A téli egyesben ők is „ vaníliák” voltak. Bár az első nap másképp alakult a tervezettnél, mindez mégsem szegte kedvét a táborozó gyerekeknek. A vasárnap délutáni pancsolás a Balatonban rövidre sikerült a feltámadt vihar miatt, így aztán gyors léptekkel kellett visszaigyekezni a szálláshelyre. Sajnos aznap a fürge DOTTÓ-ra sem számíthattak és az esti ünnepélyes tábornyitó is elmaradt.
Ám a gyerekek jókedve, lelkesedése töretlen maradt és ki is tartott a héten. Jó alkalom nyílt a beszélgetésekre, kártyapartikra, társas játékokra, barátkozásra. Szerencsére hétfőtől beköszöntött a jó idő, így hát indulhattak választott programjaikra a csoportok. Nem maradt el reggeli torna sem!
A Nemzeti Parkjaink című foglalkozáson a tananyagban is szereplő helyekkel ismerkedtek meg a gyerekek, csoportmunkában. Tabletek segítségével kereshették meg a kérdésekre adott válaszokat.
Láthattak vicces, látványos, szórakoztató kémiai kísérleteket is. A nyolcadikosok drogprevenciós előadáson vettek részt. Nagy sikert aratott a sárkányhajózás, ami szintén igazi csapatmunka volt. A strandfoci bajnokságon az olcsaisok ezüst érmet szereztek. Osztatlan sikere volt a Balatonnak, örömmel mártóztak meg kellemes vizében és pihentek lidósított strandján, vagy homokvárat építettek éppen. Esténként koncertektől volt hangos a tábor, amit önfeledten táncoltak, buliztak végig a gyerekek. A Children of Distance ismert dalait többen is kívülről fújták.  A Kávészünet zenekar a legismertebb klasszikus és kortárs költők műveit szólaltatta meg.  A Tesók is szórakoztatták a táborozókat, a discóban ismert dallamokra ropták a táncot, énekeltek, vonatoztak a gyerekek.
A táncházban moldvai táncot járhattak, de mozifilmeket is nézhettek. Volt csapatok közötti lézerharc, cserkészkedhettek az Egyedül a természetben elnevezésű foglalkozáson, ahol megismerkedtek a sátorépítés, tűzrakás rejtelmeivel. Figyelemfelkeltő volt a 3D tárgyalkotás foglalkozás. A Fővárosi Nagycirkusz artistája labdákkal való zsonglőrködésre tanította a gyerekeket a hatalmas cirkuszi sátorban. De részt vettek a strandon csapatépítő foglalkozáson is. A Hősök napi egész napos rendezvénysorozat szintén tartalmas volt a Balaton partján. Sok érdeklődőt vonzott a tűzoltók, mentősök , rendőrök munkáját bemutató helyszínek felkeresése. Nagy bátorságra vallott a késő esti indián túrán részt venni és a hercegnőt kiszabadítani. Elsősegély és érzékenyítő foglalkozáson bővíthették tudásukat. Szerencsére nem maradt el az ünnepélyes táborzáró műsor, ahol fergeteges hangulatban bulizott az összes táborozó gyermek. A Tesók szenzációs táncbemutatója után tűzijátékban is gyönyörködhettek.
Tartalmas, élménydús napok után tértek haza olcsais diákjaink és remélik, hogy jövőre Zánka ismét visszavárja őket.
A diákok kísérője Szalainé Rácz Katalin, Geosics Edit, Keszte Ferencné, Károlyi Dóra, Sándor Zoltán és Szalai Zsolt volt.