Horgászélmény a vaskeresztesi tavon

A Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetségének támogatásával 2022. 10. 09-én a szövetséggel egyeztetett időpontban az Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola 7.a osztály tanulói, szülők és testvérek délelőtt 10 órától egy 40 perces elméleti oktatást követően barátságos horgászversenyen vettek részt a vaskeresztesi tavon.
Az elméleti oktatáson a horgászrend főbb előírásai, az ismertebb halfajaink, a halak testrészei, a felszerelés összeállítása és a felszereléssel való horgászat témái szerepeltek.
Az elméleti oktatás után kezdődött a két órás verseny. Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk, hiszen az erős szél hatására a víz nagyon fodrozódott, így kevésbé kaptak a halak. Ennek ellenére két csapatnak is volt fogása, hol kisebb, hol nagyobb halak akadtak a gyerekek horgára. Ilyenkor az öröm elmondhatatlan volt, erről a fényképek is tanúskodnak. Az egyik csapatnak kilenc, a másiknak két zsákmányt sikerült szereznie.
Az eredményhirdetés és a szülők által elkészített ebéd után többen is saját felszereléssel folytatták a horgászatot.
Köszönjük a szülők támogatását, a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetségétől érkező munkatársak segítségét! A szövetségtől Pántya Erika, Puskás Norbert, Mesterházy József, Fördős István, Sipos Károly és Szekeres Károly tették tartalmassá a gyerekek vasárnapját. A halak horogból való kiszabadításában iskolánk egyik volt tanulója, Gersei Milán is segédkezett. Ő már tapasztalt horgász és sikeres versenyző is.
Szép volt ez a nap, ma is sok élménnyel lettünk gazdagabbak. Tanulás volt ez a javából, még ha nem is az iskolapadban.