Beiratkozás 2023.

TISZTELT SZÜLŐ!
A 2022/2023. tanév rendjéről szóló 22/2022. (VII. 29.) BM rendelet alapján valamennyi általános iskolában, így az Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskolában is a személyes beiratkozás napjai: 2023. április 20-21. (csütörtök és péntek) 7.30 - 17.30

A hatályos jogszabályok értelmében az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat. A fentiek okán a személyes megjelenés a beiratkozás folyamata során nem kerülhető el.

Lehetőség van az általános iskola első évfolyamára elektronikus, online formában jelentkezni a KRÉTA rendszer felületén keresztül: e-Ügyintézés „Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI)” szülői felület /https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap/. Azonban a személyes megjelenés ebben az esetben sem kerülhető el. Tájékoztató az elekrtronikus jelentkezéshez itt letölthető.

Mire lesz szüksége az első évfolyamra történő beiratkozáshoz:

•a gyermek nevére kiállított személyi azonosító
•a gyermek nevére kiállított, a lakcímet igazoló hatósági igazolvány
•a gyermek nevére kiállított TAJ kártya
•NEK adatlap diákigazolvány igényléséhez (a kormányablakban igényelhető; a gyermekről ott fénykép készül)
•ha rendelkezésre áll, akkor a sajátos nevelési igényű gyermek esetén a szakértői bizottság szakvéleményének másolata

A személyes ügyintézés gyorsabbá tehető, amennyiben iskolánk honlapjáról letölti és magával hozza kitöltve a szükséges nyomtatványokat.

Iskolánkba bárki jelentkezhet, csupán  a jelentkezési lapon kell megjelölnie, hogy iskolánk körzetéhez tartozik-e, vagy sem.
•jelentkezési lap a beiratkozáshoz (Iskolai körzetünkről itt tájékozódhat!)
•a törvényes képviseletről szóló nyilatkozatot (tanúk aláírása szükséges),
•az életvitelszerű tartózkodásról (tanúk aláírása szükséges), valamint a
•hit- és erkölcstan illetve az etika tantárgy választásáról szóló nyilatkozatot,
•idegen nyelv választásáról (német vagy angol) szóló nyilatkozatot,
•étkezési igényeket
•nyilatkozat fényképfelvételről
•nyilatkozat a napközis ellátás igénybevételéről
•jelentkezési lap szakkörre

• A nyilatkozatokat letöltheti, ez esetben kitöltve hozza magával beiratkozáskor.
  • Április 3-tól iskolánk portáján is elérhetők a nyilatkozatok (beiratkozási csomag), melyben minden szükséges nyomtatvány megtalálható. Kérje portánkon a csomagot!
  • A beiratkozáskor is van lehetősége kitölteni a nyilatkozatokat.

A beiratkozáshoz szükséges valamennyi dokumentum letölthető a következő linkre történő kattintással: https://www.olcsai-iskola.hu/hu/hasznos-informaciok/letoltheto-nyomtatvanyok