nyolcadikosok
napkozistabaor1

Adventi osztályprogramok az 5.a-ban

A remek iskolai rendezvények mellett számos osztályprogramot szerveztünk mi, az 5.a osztály.  Egy adventi kalendáriumba helyeztünk el kis ajándékcsomagokat egymásnak. Szallár Lili bonyolított le egy különleges kézműves foglalkozást, ahol a nagymamájával közösen mutatták meg a karácsonyi csillag készítését. A szüleink december 6-án meglepték az osztályt: mikuláscsomagok kerültek elő a küldeményből. Ugyancsak váratlan meglepetés volt egy testnevelés óra után, hogy a termünkbe egy névtelen „angyal” társasjátékokat hagyott ott nekünk.
     December 11-én hétfőn Szombathelyre utaztunk el: megnéztük a Savaria moziban a Kívánság című karácsonyi filmet, majd a csodásan kivilágított Főtéren sétáltunk, nézelődtünk. Az osztályprogramok sorát aztán december 18-án hétfőn zártuk le. A Danielo pizzériában ebédeltünk, ahol kedves vendéglátásban volt részünk. Itt egy-két történetet is elmondtunk a régi karácsonyi szokásokról. Majd visszatértünk az osztályunkba, ahol versek, hegedűjáték, sportkvíz és vicces történetek hangzottak el. Megajándékoztuk egymást, és egy kis sütizéssel, tánccal fejeztük be az évzáró alkalmunkat.
    Köszönjük a szüleink, nagyszüleink támogatását: a teremdíszítés, az ajándékozás, az utazás és a süteménysütés terén. Sokat jelentett nekünk, hogy együtt lehettünk ezeken a karácsonyváró osztályprogramokon megtapasztalva: a társainkkal is jó átélni ünnepi pillanatokat.

Körmendi körmenet a Délvidéken
Az arisztokrácia nyomában Horvátországban és Szlovéniában