8. évfolyam Budapesten

Az ősz is élményekkel kezdődött a 8. évfolyamosainknak

A 8. évfolyam Budapesten
A nyolcadik évfolyamos tanulók kétnapos kiránduláson vettek részt Budapesten.
Reggel korán indultunk vonattal. Az első nevezetességek, amiket megnéztünk, a Halászbástya és a Mátyás-templom voltak. A Sándor-palotához érve dobszóval kísért őrségváltást láthattunk. Később a Parlamentbe vitt utunk, ahol az idegenvezetőnk sok más érdekesség mellett megmutatta nekünk a díszes aranylépcsőházat, a koronaékszereket, a kupolacsarnokot – benne a híres Herendi ajándékvázával és díszes szőnyeggel. Elhaladva a miniszterelnök irodája előtt, bemehettünk az ülésterembe is, és érdekes tudnivalókat hallhattunk az ott folyó tanácskozásokról.
Majd egy meglepetésprogram következett. Szabadulószobában töltöttük a koraesti órákat. Voltak, akik a kalózok kincsét keresték, voltak, akik a fáraóét, mások katedrális építési terveire bukkantak kalandjuk során, de a vastrónt is megtalálták osztálytársaink. A sok érdekes rejtély és feladat megoldása mindenkinek nagyon tetszett. A vacsora elfogyasztása után a szállásunkra mentünk. Másnap a Hősök terére, majd a Városligetbe látogattunk el, ahol a többfajta stílusban épített Vajdahunyad várát tekintettük meg, ezt követően különböző játszótereket, élményparkokat próbálhattunk ki: zenéltünk, hintáztunk, sportoltunk és persze sokat beszélgettünk közben. Felmentünk az újonnan épült Néprajzi Múzeum tetejére is, ami pihenőparkként üzemel. Záró programként a Magyar Zene Házában egy tárlatvezetésen vettünk részt. Itt végigkísérhettük a zene fejlődését. Kipróbáltuk a dzsungelben dobolást, a visszhangzó és zenélő kutat, hallottunk gregorián éneket. Magyar zeneszerzők világába is betekinthettünk: Liszt Ferenc élete és Erkel Ferenc Bánk bánja is megelevenedett előttünk. De nekünk mégis az utolsó terem tetszett legjobban a közelmúlt zenéivel. Itt szinte bulihangulat alakult ki, persze múzeumhoz méltó módon. A vonaton hazafelé mindenki az élményeiről mesélt. Kicsit szomorú, hogy talán ez volt az utolsó közös olcsais kirándulásunk. De úgy érzem, jó csapatot alkotunk, és vár még ránk rengeteg közös élmény a tanév során.
Köszönjük tanárainknak, hogy elkísértek minket erre a kalandos kirándulásra: Andi néninek, Ági néninek, Csilla néninek és Erzsi néninek.
A 8. évfolyam diákjai